Кирил Лазаров: Ние веќе успеавме и ќе бидеме се подобри !

Фото Режија

Македонија во спортот има еден GOAT, најдобриот ракометен десен бек на сите времиња!

Неговите рекорди, постигнати голови на едно Светско Првенство и прво место на вечната листа на постигнати голови во Лигата на шампиони, долго нема кој да ги загрози.

Како Кире се снаоѓа во новата улога, кои му се предизвиците, има ли грешки, како понатаму, се теми за кои долго разговаравме…

Сподели на
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

ЧИТАЈ РАКОМЕТ СО ГОРАН ЃОРГОНОСКИ....

Се уште СВЕЖО....

ПОСЛЕДНИ 5...