Пелистер преполовен, во одлично издание

Фото РК Еурофарм Пелистер Еден од поубавите натпревари кои Пелистер ги изигра низ годиниве. Напаѓачки можеби не, но тоа што поприлично македонската, одбрана го демонстрираше вечерва на француско тло беше одлична дефанзивна поставка. Изминатиов период иако преокупирани со сортите кои летаат низ мислите на Жељко, а дополнително изненадени со големиот број на отсуства од ростерот, […]

Конечно ракомет во Скопје

Во Скопје во ракометниот храм Борис Трајковски, пристигна Фајверс, австриски ракометен клуб дојден по бодови неопходни за подобар пласман во групата А во ЕХФ европската лига. Високо мотивирани добро организирани и физички подготвени, очекувањата високо ги поставиле имајќи впредвид како се одвиваа работите кај домаќинот од повеќе аспекти.Играа брзо, одлично во транзиција, бараа брз центар, […]

А сега нешто комплетно различно

На почеток навидум се исто но сепак различно ! Во првиот состав на десен бек Велковски, местото кое го заслужи апсолутно по минатонеделната партија во Словенија и одговори во висок ритам со голови, игра во одбрана, прецизно разигрување и неколку перфектни асистенции до пикер . Танковски на центар, нешто што сладокусците во Македонија го очекуваат […]