Без добар наслов, кон Киелце Барса

Каков текст имав подготвено, а насловот, што би рекол Бице, за Пулицер. Ама за расплетот во кој Барса победува! Мечот на неделата, во кој Барселона пристигна по одмазда за расипаната прослава на јубилејот, во одличен тајминг за нас, ден после Пелистер, ден пред Вардар. Е сега елементи кои чинат една ваква пресметка врвна и дерби […]

Експеримент(и)

Што е експеримент во ракометот? При рамноправен дуел да го извадиш најдобриот поединец, разигрувач и стрелец за да го одмориш ! Играчот кој има 0 од 4 за шут да го оставиш во игра ! На противничкиот најдобар бек, асистент и стрелец да не играш одбрана, можеби фластер или слично ! При транзиција и брз […]

Kielce vs VARDAR

Во среда надзорот на градилиштето ќе изврши увид ! Ќе може да видиме од каков материјал е граден овој Вардар. Тим После сите настани со промената на сопственоста и “‘покривање” на долговите кон играчите од старото раководство, новиот Вардар е со прилично изменет состав. Впечатлива е желбата на староновиот сопственик за вметнување повеќе домашни македонски […]