Во Вардар, Diamonds Are Forever

ФОТО СЕХА Лига Не можам да го занемарам фактот дека во рок од 24 часа повторно видовме неквалитетен ракомет. Првото полувреме во духот на ако мора ќе играме, лошите судии и уште полошата реализација на двете екипи. Еден од интересните моменти беше секако и Вујо на трибините, како потврда дека немаше многу што ракометно да […]

10 то финале во СЕХА за Вардар

Имаше вечерва, навистина многу да се види ! Вујо се подготвувал несомнено. Почна прилично изненадувачки со 7 на 6. Како што вели Бранко Ангеловски, првиот тренер на македонската сениорска селекција но и на новиот РК Алкалоид, екипата која сака да потроши време ќе игра 7 на 6. Па така и беше, Вардар несакаше брканица. Во […]

Еурофарм повторно на -4

Ако го занемариме фактот дека пред двомечот Мешков беше фаворит, каде може да ги пронајдеме слабостите на Еурофарм Пелистер? Енергетски екипата не беше подготвена да брка разлика нагости. Тоа се почуствува по говорот на телото на играчите, на тренерот поготово. По содржината на пораките на тајмаутите. По брзината на пренесување на топката на центар по […]