Третата сезона ја отвори Уве Генсхајмер !

Исклучителна ракометна фигура, ѕвезда, која сме имале прилика да ја гледаме често во дуелите од Лигата на Шампиони но и од светските репрезентативни натпреварувања. Уве има титули од бундеслигата, француската лига, медали од европски, светски и олимписки натпреварувања. Препознатлив стил и енергија на теренот. Тој е пример на спортист од кого многу можат младите да […]