ЈАМБ ВО НАЈАВА, ЕХФ и РФМ 26.09.2022-02.10.2022

Фото РК БУТЕЛ

Колку многу ми недостасува таа Лига на Шампиони. Се повторувам…

Неделава имаме доста ракомет за следење а нешто и ќе може да се гледа.

27.09.2022 18.45 ч Алпла Хард Бутел Скопје ЕХФ ЛЕ

Австријците го елиминараа Пелистер 2 и оставија впечаток на сериозен клуб. На прва делува дека Бутел нема ни капацитет ни амбиции за групна фаза, но најслатко е кога нештата се случуваат не планирано.

28.09.2022 18.45 ч Загреб Порто ЕХФ ЛШ

Овој дуел е на двете екипи кои отворија со порази. Откривам мала тајна, за Загреб со 6 конци на челото ќе настапи Тимур Дибиров.

28.09.2022 20.45 ч Олборг Киелце ЕХФ ЛШ

Олборг апсолутен хит според аквизициите и игрите. Во дуел со старите наши badboys, Киелце.

01.10.2022 16.00 ч Македонија Норвешка 2

Женската ракометна репрезентација на пријателски дуел со Норвешка 2. Вреди да се погледне и да видиме како напредуваат нашите девојки.

02.10.2022 17.00 Струга-Алколоид и Тиквеш-Тинекс Пролет Македонска Супер Лига

Тимови кои многу значат на македонската ракометна сцена.
Сподели на
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Се уште СВЕЖО....

ПОСЛЕДНИ 5...