Бранислав Ангеловски

Еден од најистакнатите македонски ракометари, репрезентативец кој е трет на вечната листа по изиграни натпревари и постигнати голови веднаш зад Лазаров и Алушевски.

Сега повторно во македонската ракометна репрезентација но со нова улога, помошник тренер во стручниот штаб.

Наскоро во САМОРАКОМЕТ Бранислав Ангеловски

Сподели на
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Се уште СВЕЖО....

ПОСЛЕДНИ 5...