Јовиќ: Ќе симнеме еден скалп во Лигата на Шампионите !

По неуспешните епизоди со Агрономот и Викингот, управата на Пелистер го сврте листот. Ангажманот на Јовиќ, џекпот ! Како овој ученик на Червар, влезе тивко а крена многу прав. По 18 години пост, Битола повторно се радува на шампионска титула. Кои се неговите принципи, ставови и планови. Како гледа на новиот ултимативен призвик, Лигата на […]

Формирањето на големата Тројка

Фото РК Алкалоид Тезата на Бице дека во Македонија за прв пат има три легитимни кандидати за титула, синоќа во Скопје беше потврдена. Секунди ја делеа ракометна Македонија од сценарио кое никогаш не било напишано а можеби ниту замислено, на 5 кола до крајот 3 екипи да бидат во борба за титула. Алкалоид од натпревар […]