Дибиров се договори со Само Ракомет С1 Е14

По рецепт на големите ѕвезди од фудбалот, кошарката, хокејот, кои по крајот на играчката кариера продолжуваат во коментаторски води, ракометната легенда Тимур Дибиров се договори со Само Ракомет… Одбележуваме, крај на сезоната, две легенди се повлекоа, турнирот во чест на Марко Божиновски. Како Тимур си помина на првиот Ф4, кој се неговите фаворити, дали за […]