Денот Д за Кралот!

Дочекан како величина, денес исправен пред најголемиот тест. Дали Кралот успеа да ја вметне својата филозофија во главите на играчите, дали тие му веруваат и впрочем дали е тој вистинскиот ракометен експерт како решение за долги пруги?

Кирил Лазаров: Ние веќе успеавме и ќе бидеме се подобри !

Фото Режија Македонија во спортот има еден GOAT, најдобриот ракометен десен бек на сите времиња! Неговите рекорди, постигнати голови на едно Светско Првенство и прво место на вечната листа на постигнати голови во Лигата на шампиони, долго нема кој да ги загрози. Како Кире се снаоѓа во новата улога, кои му се предизвиците, има ли […]

РAKOMETOT E MOJOT ЖИВОТ !

МЕГА интервју со селекторот Кирил Лазаров, 1/2 дел. Ми претставува исклучително задоволство и огромна чест да можам да разговарам за македонскиот ракомет со најдобриот десен бек што ракометниот свет го запознал. Кирил Лазаров Долго време македонската ракометна па и поширока јавност беше во очекување на Вашата одлука што после играчката кариера. Кога одлучивте дека тренерската […]