ТИКВЕШ НЕМОЌЕН ПРОТИВ ВИСОКАТА ЗОНА НА АЛКАЛОИД, ОХРИД ПРОДОЛЖУВА ДА ГО СОНУВА ШАМПИОНСКИОТ СОН

Триумф на Алкалоид, четврти во меѓусебните дуели во тековното првенство, овој пат на гостински терен во Кавадарци, е епилогот од натпреварот кој требаше да даде одговор на прашањето, дали Тиквеш ќе продолжи да сонува учество во Европа следната година.

Ждрепка

За помалку од 24 часа ќе се одржи ждрепката, извлекувањето на групите за претстојното ЕХФ ЕУРО 2022. Ќе може да го погледнеме на https://www.youtube.com/channel/UC5F7T3y7PF_1A3JvHfgm5rQ или на https://ehftv.com/home . Желбите одсекогаш биле лесна група, победа или две за влез во втора фаза и борба за што подобар пласман. Овојпат размислувам некако поинаку. Пратејќи го развојот на […]

ЈАМБ ВО НАЈАВА …

Предлагаме 5 натпревари кои цениме дека вредат да се погледнат ! 10.04.2021-16.04.2021 10.04.2021 14.00ч Крисијанштад Ростов ЕХФ ЛШ ж 14.00ч Натпревар од Лигата на Шампиони во кои русинките се фаворити, но скандинавските ракометарки со години се во врвот. 10.04.2021 18.00ч Металург Еурофарм Пелистер МКД СЛ Уште еден исклучително важен натпревар за скопски Металург, битолчани сепак […]