ЈАМБ ВО НАЈАВА …

Предлагаме 5 натпревари кои цениме дека вредат да се погледнат ! 10.04.2021-16.04.2021

10.04.2021 14.00ч Крисијанштад Ростов ЕХФ ЛШ ж 14.00ч

Натпревар од Лигата на Шампиони во кои русинките се фаворити, но скандинавските ракометарки со години се во врвот.

10.04.2021 18.00ч Металург Еурофарм Пелистер МКД СЛ

Уште еден исклучително важен натпревар за скопски Металург, битолчани сепак апсолутни фаворити.

11.04.2021 16.00ч ЦСКА Букурешт, ЕХФ ЛШ ж

Реванш натпревар, осминафинале, игра нашата Сара, во обид да ги изненади и елиминира романките после првиот натпревар 32-27 за Букурешт.

11.04.2021 17.30ч Пролет Бутел МКД СЛ

Дерби од вториот стартен ред . Двете екипи досега покажаа квалитет, борбеност и желба за висок пласман.

13.04.2021 18.45 ч Чеховски Мечки Рајн Некар Левен ЕХФ ЛЕ

Издвојуваме и еден натпревар од четвртфиналните борби во Лига Европа.

Сподели на

ЧИТАЈ РАКОМЕТ СО ГОРАН ЃОРГОНОСКИ....

Се уште СВЕЖО....

ПОСЛЕДНИ 5...