Француска Мисија

Се враќаат натпреварите од европските лиги. Нашите тимови во француска мисија.

15.02.2022 18.45 ч Ним Еурофарм Пелистер ЕХФ Европска Лига

Базирани на првиот помалку неочекуван пораз на битолчани, кладилниците го поставија Ним за апсолутен фаворит. Но моето хоби, војната со коефициентите, серијата на Пелистер без пораз и активираниот овошкар од Метковиќ не ми даваат предвреме да го отпишам Пелистер.

16.02.2022 18.45 ч Монпеље Вардар ЕХФ Лига на Шампиони

Нешто налик на Пелистер и Вардар беше поразен дома од французите. Дали во Скопје Шпанецот успеа тивко и без многу бука да ги закрпи дупките многу брзо ќе дознаеме.

18.02.2022 20.00 ч Нексе Вардар СЕХА Лига

Исклучително брза можност за рехабилитација на Вардар по воведниот пораз од Нексе.

19.02.2022 17.00 ч ЖРК Чаир ЖРК Куманово Македонија Супер Лига Жига Плеј ОФ

Овој натпревар сакам да го погледнам низ призмат ана реториката дека станува збор за натпревар од лигата во Македонија. ПС ќе напишам извештај за работите да бидат појасни.

20.02.2022 16.00 ч Тинекс Пролет Еурофарм Пелистер Македонија Супер Лига

Битолчани се мачеа со Бутел, дали им претстои уште еден неизвесен натпревар или?

Сподели на

ЧИТАЈ РАКОМЕТ СО ГОРАН ЃОРГОНОСКИ....

Се уште СВЕЖО....

ПОСЛЕДНИ 5...