Јамб во најава, ЕХФ М…. 20.09.2022-25.09.2022

Фото Handball Planet

Колку многу ми недостасува таа Лига на Шампиони.

Просто температурата во воздухот е поинаква. Ракометот не е ист како изминативе десетина години. Цврсто верувам дека оваа година ќе биде исклучок и дека догодина Македонскиот шампион повторно ќе биде во елитата. Мора едноставно, Македонија е земја на Ракометот. Но ракомет нема да недостасува, пред се на кебелските но и ширум Македонија. Еве го мојот неделен избор. За сите вкусови…

21.09.2022 18.45 ч Елверум Олборг ЕХФ ЛШ

Дуел на скандинавски великани, можеби не баш најрамноправен но интересен од две причини. Првата Олборг, кој гради ѕвезден скандинавски тим и втората Елверум кој верувале или не има пријавено 20, со букви дваесет, официјални лица за Лигата на Шампиони!

22.09.2022 20.45 ч Барселона Киелце ЕХФ ЛШ

Овој дуел за разлика од претходниов е вистински класик.

22.09.2022 17.30 ч Вардар Чаир Македонска Супер Лига Жени

Од Македонскиот женски ракомет кој е прилично блиску до дното, а сепак во пресрет на Европското Првенство кое ќе се игра и во Македонија, ја бирам средбата во Скопје.

24.09.2022 18.00 ч Локомотива Будуќност ЕХФ ЛШ Жени

Во женскиот ракомет сме сеуште, натпревар со екипи од регионот во кој настапуваат Македонки.

25.09.2022 17.00 Вардар Алколоид Македонска Супер Лига

Задолжителна литертура за секој љубител на ракометот. Шампионот на Македонија против најамбициозниот Македонски проект досега.
Сподели на

ЧИТАЈ РАКОМЕТ СО ГОРАН ЃОРГОНОСКИ....

Се уште СВЕЖО....

ПОСЛЕДНИ 5...