На Глеб никој не му кажа?

Ова е натпревар кој сериозните кладилници го тргаат од листата. На сите им е совршено јасно дека Вардар ќе загуби. Нормално како и се однапред предодредено на неуспех и ова беше болно за гледање.

Очекував Вардар, чесно да изигра едно полувреме а потоа во ротација да им даде шанса на младите. Одлична можност за контрола на квалитетот на материјалот од кој е изграден подмладокот.

Но за жал видовм беда и очај, како во најголем број од овогодинешните натпревари. Младите влегоа кога моралот и атмосферата беа уништени. Па од нив не видовме безмалку ништо.

Фрапантен е податокот дека руското дуо беше пуштено на најјако. Факт е дека Тимур со години е врвен професионалец и верувам дека ова него тешко му падна. Па со неколку промашувања, луцидни удари кои обично ги погодува успеа да го ублажи своето влијание. Но Глеб, Глеб е друга приказна. Изигра безмалку маестрално, очигледно никој не му кажа што треба да се случи.

27.04.2021 Нови Сад Војводина

СЕХА ЛИГА

Војводина 33 Вардар 24

Сподели на

ЧИТАЈ РАКОМЕТ СО ГОРАН ЃОРГОНОСКИ....

Се уште СВЕЖО....

ПОСЛЕДНИ 5...