Лошата серија продолжува

Пелистер загуби од Татран.

Помалку очекуван пораз за Еурофарм Пелистер, имајќи ја предвид атмосферата во која се после трите порази од Магдебург и Вардар. Како емотивно да се истрошија, ја изгубија енергијата и острината. Рака на срце, овој пораз безмалку е и безначаен, но сепак вечерва гледавме екипа која е далеку од потенцијалот и карактерот кој всушност Еурофарм Пелистер го поседува.

Во еден слаб по квалитет натпревар, во кој главно поради слабата игра на македонците во одбрана и слабата реализација во нападот, а не поради исклучителниот квалитет на Татран, домаќините дојдоа до победа.

Кај домаќините кои составиле една прилично егзотична екипа со кубанци, португалци и талијан, наградата за најдобра маска сепак оди кај мојот долгогодишен пријател Оливер Рабек. Тој доминираше во повеќе категории, најмногу шутеви и најмногу голови, но она кое секој ракометен сладокусец неможе да не го забележи беше неговиот стајлинг.

03.04.2021

СЕХА ЛИГА

Татран 32 Пелистер 28

Сподели на

ЧИТАЈ РАКОМЕТ СО ГОРАН ЃОРГОНОСКИ....

Се уште СВЕЖО....

ПОСЛЕДНИ 5...