Јамб во најава

Издвојуваме овојпат 6 натпревари во наредните 7 денови.

17.04.2021 15.00ч Металург Вардар СЛ Разигрување

Натпревар од супер лигата, некогаш дерби.

17.04.2021 17.00 Романија МАКЕДОНИЈА Бараж за Светско Првенство

Двомеч во фокусот на македонската спортска јавност. Сите со нетрпение очекуваме да видиме во какво светло ќе се пртстават нашите девојки.

18.04.2021 14.00 Охрид Пелистер СЛ Разигрување

Шанса за Охриѓани да го покажат сиот свој потенцијал против фаворитот Еурофарм Пелистер

20.04.2021 Рајн Некар Левен Чеховски Мечки ЕХФ ЛШ

Реванш натпревар. Очекуваме одличен ракомет.

21.04.2021 17.00ч МАКЕДОНИЈА Романија

Реванш натпревар

23.04.2021 18.00ч Мец Брест Француски куп Ж

Во недостаток на посериозни натпревари, одличен дуел од врвот на францускиот ракомет

Сподели на

ЧИТАЈ РАКОМЕТ СО ГОРАН ЃОРГОНОСКИ....

Се уште СВЕЖО....

ПОСЛЕДНИ 5...