Јамб во најава …

Предлагаме 5 натпревари кои цениме дека вредат да се погледнат ! 03.04.2021-10.04.2021

03.04.2021 16.00ч Букурешт ЦСКА ЕХФ ЛШ ж 18.00ч Будуќност Ѓер ЕХФ ЛШ ж

Два четвртфинални натпревари од лигата на шампиони во кои ќе се сретнат едни од најдобрите тимови во изминативе години. Интересни за нас и нашата репрезентација, ќе имаме можност да видиме на дело македонски и романски репрезентативки.

04.04.2021 17.00ч Бутел Вардар МКД СЛ

Можеби не е дерби но видовме досега дека Бутел е една од подобрите екипи во вториот ешалон.

07.04.2021 20.45ч Киелце Нант, ЕХФ ЛШ

Реванш натпревар, осминафинале, игра нашиот Кире, во обид да ги изненади и елиминира пољаците после првиот натпревар само 25-24 за Киелце.

08.04.2021 18.45ч Флензбург Загреб ЕХФ ЛШ

Загреб двата натпревари ги игра во Германија, можност да видиме дуел Давид против Голијат.

Сподели на

ЧИТАЈ РАКОМЕТ СО ГОРАН ЃОРГОНОСКИ....

Се уште СВЕЖО....

ПОСЛЕДНИ 5...