Јамб во најава, 07.05.21-14.05.21

Повторно клубски возбудливи натпревари!

08.05.2021 16.00 ч Металург Струга СЛ Разигрување

Металург со нова енергија ја пречекува екипата од најракометниот македонски град Струга.

09.05.2021 17.00 ч Јуниор Кисела Вода Голден Арт КЛ7 СЛ Плејаут

Интересен натпревар во борбата за опстанок, со неколкумина млади македонски репрезентативци.

12.05.2021 20.45 ч Кил ПСЖ ЕХФ ШЛ

Почеток на разврската во Лигата на Шампионите

13.05.2021 20.45 Нант Веспрем ЕХФ ЛШ

Фантастичен дуел со многу македонци, Манасков, Лазаров и судиите Николов, Начевски

Од 13 до 15 ќе се одигра разврската во купот во машка и женска конкуренција. Сите натпревари ќе бидат исклучително интересни.

Мажи

РК Металург – РК Вардар 1961

РК Бутел Скопје – РК Еурофарм Пелистер

Жени

ЖРК Вардар – ЖРК Чаир

ЖРК Металург – ЖРК Куманово

Сподели на

ЧИТАЈ РАКОМЕТ СО ГОРАН ЃОРГОНОСКИ....

Се уште СВЕЖО....

ПОСЛЕДНИ 5...