Бранислав Ангеловски

Еден од најистакнатите македонски ракометари, репрезентативец кој е трет на вечната листа по изиграни натпревари и постигнати голови веднаш зад Лазаров и Алушевски.

Сега повторно во македонската ракометна репрезентација но со нова улога, помошник тренер во стручниот штаб.

Наскоро во САМОРАКОМЕТ Бранислав Ангеловски

Сподели на

ЧИТАЈ РАКОМЕТ СО ГОРАН ЃОРГОНОСКИ....

Се уште СВЕЖО....

ПОСЛЕДНИ 5...