Пелистер оштетен !

Пелистерци неуспеаа да ги израдуваат битолчани со воведна победа во овогодинешната европска лига.

Рака насрце одиграа исклучително лошо. Амбиентот беше одличен, а судиската двојка под знак прашалник. Австрици со балкански корени. Болиќ и Куриќ.

Во 24 тата минута од второто полувреме, при една транзиција на битолчани, топката на десно крило до младиот Костески. Одбрамбениот играч навидум добро поставен, па судиите досудија пробивање. Погледнете …


Ѓорѓи Начевски, нашиот стручен консултант, даде свое мислење.

Одбрамбениот играч, за да стигне до напаѓачот го користи просторот од 6 метри. Пробивање не може да биде !

Пелистер оштетен ! Дали оваа одлука влијаеше на конечниот резултат е друга тема!

Сподели на

ЧИТАЈ РАКОМЕТ СО ГОРАН ЃОРГОНОСКИ....

Се уште СВЕЖО....

ПОСЛЕДНИ 5...