Третата сезона ја отвори Уве Генсхајмер !

Исклучителна ракометна фигура, ѕвезда, која сме имале прилика да ја гледаме често во дуелите од Лигата на Шампиони но и од светските репрезентативни натпреварувања.

Уве има титули од бундеслигата, француската лига, медали од европски, светски и олимписки натпреварувања. Препознатлив стил и енергија на теренот.

Тој е пример на спортист од кого многу можат младите да учат. Преговорите во само 24 часа и еве го Уве во подкастот САМО РАКОМЕТ

Уживајте…

Сподели на

ЧИТАЈ РАКОМЕТ СО ГОРАН ЃОРГОНОСКИ....

Се уште СВЕЖО....

ПОСЛЕДНИ 5...