ЈАМБ ВО НАЈАВА, 06.12.21-13.12.21

Фото РК Пелистер Еурофарм

Издвојуваме 5 за нас најинтересни натпревари во неделава што предстои. Два многу важни европски натпревари за Пелистер и Вардар, супер лига и светско за жени !

07.12.2021 20.45 ч Еурофарм Пелистер Спортинг EHF European League Men 2021/22

Битолчани добро изгледаат. Впечаток е дека по изгубениот бод во Португалија овојпат само победа е опција!

08.12.2021 20.45 ч Загреб Вардар EHF Champions League Men 2021/22

За да Вардар ги исполни желбите на Вујовиќ за 10 бодови, нема веќе многу шанси. За да јавноста не го изгуби трпението уште помалку. Вардар мора да оди на победа охрабрен од пристојното издание во Кил.

09.12.2021 20.45 ч ПСЖ Барса EHF Champions League Men 2021/22

Clash of the Titans

11.12.2021 16.00 ч Еурофарм Пелистер 2 Металург Македонска Супер Лига

Бандата на Јовиќ во ритам топло ладно, но донесе вистинско освежување во Супер лигата. Преостанатите од Автокоманда не се предаваат и целат кон плејофот.

08-13.12.2021 Светско првенство Жени

Во периодов голем број на натпревари од разврската. Во зависност од пласманот очекуваме многу добри дуели.

Сподели на

ЧИТАЈ РАКОМЕТ СО ГОРАН ЃОРГОНОСКИ....

Се уште СВЕЖО....

ПОСЛЕДНИ 5...