ЈАМБ ВО НАЈАВА, 25.10.21-31.10.21

Издвојуваме 5 за нас најинтересни натпревари во неделава што предстои. Неделава фокусот на ЕХФ Европската Лига и Лигата на Шампиони. Интересни дуели и во македонската машка и женска супер лига.

26.10.2021 18.45 ч Кадетен Еурофарм Пелистер ЕХФ Европска Лига

Натпревар во кој Пелистер и тренерот Бабиќ ќе се обидат да ја поправат расипаната оценка од првото коло. Дуел со стар муштерија, па сите очекуваме да го видиме македонскиот тим во победнички мод.

27.10.2021 20.45 ч Вардар Кил ЕХФ ЛШ

По двата порази од Монпеље и Олбор за Вардар натпревар за враќање на победничката атмосфера. Германците не се во форма а имаат и проблеми со ростерот,

28.10.2021 20.45 ч Порто Барселона ЕХФ ЛШ

Интересен дуел на Пиринеите. Ние навиваме за Никуч, Никола Митревски и Порто.

28.10.2021 17.00 ч Спартак Ѓорче Петров Македонска Женска Супер Лига

Враќањето на Ѓорче на стари патеки тешко почна. Тренерот поднесе оставка. Во дуел се еден од клубовите од средината на табелата ќе треба да покажат во кој правец ќе движат.

30.10.2021 16.00ч Металург Пелистер Еурофарм Македонска Супер Лига

Металург заглавен во економски лавиринти, под водство на неуморниот тренерски двоец ги поведе ”Останатите” кон победнички патеки. Но, Пелистер е сосема друг противник. Ги повикувам сите љубители на ракометот од Автокоманда да му дадат подршка на Металург. Клубовите се сакаат и кога им е најтешко !

Сподели на

ЧИТАЈ РАКОМЕТ СО ГОРАН ЃОРГОНОСКИ....

Се уште СВЕЖО....

ПОСЛЕДНИ 5...