ЈАМБ ВО НАЈАВА, 28.05-30.05.21

Неделава фокусот на финалето од Лигата на Шампиони во женска конкуренција, но и на Македонската Супер Лига. Огромен број на одлични дуели и во машката и во женската македонска лига.

29.05.2021 15.15 ч Ѓер – Брест ЕХФ ЛШ

Првиот финален натпревар во кој недопирливиот Ѓер се среќава со французинките кои се во поход.

29.05.2021 18.00 ч Кристиансанд – ЦСКА ЕХФ ЛШ

Стискаме палци за армискиот клуб и нашата единствена Сара Ристовска.

30.05.2021 18.00 ч ФИНАЛЕ ЕХФ ЛШ

Финалето на двата најдобри клубови, очекуваме и едно македонско крило.

30.05.2021 17.00 ч Металург – Бутел Македонија Супер Лига

Битката за третото место трае. Металург го одигра најлошиот дуел по перестројката, во Битола, а Бутел ремизираше во исклучително неизвесниот дуел со Пролет.

Сподели на

ЧИТАЈ РАКОМЕТ СО ГОРАН ЃОРГОНОСКИ....

Се уште СВЕЖО....

ПОСЛЕДНИ 5...