Некогаш порано празник беше

Реванш натпреварот Вардар Веспрем, без никакво значење.

На Вардар останува да почне со подготовки за следната сезона. Да се обиде да ја подобри играта во пресрет на завршницата во СЕХА и Супер лигата. Евентуално да даде минутажа на играчите од втор план.

Засенети од вонсериското достигнување на Капитенот, Селекторот, неговиор рекорд во ЕХФ ЛШ но и импактот во самиот натпревар, остануваат за мене сите ракометни настани.

Сподели на

ЧИТАЈ РАКОМЕТ СО ГОРАН ЃОРГОНОСКИ....

Се уште СВЕЖО....

ПОСЛЕДНИ 5...