ЈАМБ ВО НАЈАВА, 17.05.21-23.05.21

Неделава фокусот на Лигата на Шампиони но и на Македонската Супер Лига. Огромен број на одлични дуели и во машката и во женската македонска лига.

19.05.2021 18.45 ч ПСЖ Кил ЕХФ ЛШ

Реванш натпревар во кој германците пристигаат со 2 гола предност. https://samorakomet.mk/posle-bitka/kil-sepak-shampionski/ Делува мала предност но дали ќе биде достижна?

19.05.2021 20.45 ч Фленсбур Алборг ЕХФ ЛШ

Првиот натпревар го добија данците наизглед лесно, но кога се игра со германски тимови никогаш нема опуштање. Нејасна е само данско-гермаската врска во зоната околу Фленсбург.https://samorakomet.mk/posle-bitka/skandinavka/

20.05.2021 18.45 ч Вешпрем Нант ЕХФ ЛШ

Отпорот одигра маестрална партија, https://samorakomet.mk/posle-bitka/la-resistance/, можеби не е спортски коректно но овојпат палците сепак за Отпорот.

20.05.2021 20.45 ч Барцелона Мешков ЕХФ ЛШ

Делува како да е завршен поголем дел од задачата за Барса, https://samorakomet.mk/posle-bitka/be-brave/ но да не ги отпишуваме предвреме храбрите белоруси.

20.05.2021 17.00 ч Еурофарм Пелистер Вардар 1961 Супер Лига

Иако денот обилува со одлични ракометни натпревари го издвојуваме дуелот во Битола како последна шанса за пелистерци да ги поматат плановите на шампионите.

22.05.2021 20.45 ч Рајн Некар Фуксе Берлин ЕХФ ЕЛ

Полуфинален дуел од лигата на Европа, дуел на два германски супер тимови.

Сподели на

ЧИТАЈ РАКОМЕТ СО ГОРАН ЃОРГОНОСКИ....

Се уште СВЕЖО....

ПОСЛЕДНИ 5...