ЈАМБ ВО НАЈАВА, 29.11.21-06.12.21

Издвојуваме 5 за нас најинтересни натпревари во неделава што предстои. Два многу важни европски натпревари за Пелистер и Вардар и почеток на Светското првенство за жени.

30.11.2021 18.45 ч Спортинг Еурофарм Пелистер EHF European League Men 2021/22

Пелистер во добар ритам оди по бодови во Португалија

01.12.2021 20.30 ч Шпанија Аргенитина IHF World Championship W 2021

Означуваме почеток на светското првенство за жени. За жал повторно без Македонија.

02.12.2021 20.45 ч Кил Вардар 1961 EHF Champions League Men 2021/22

Натпревар практично предаден пред да почне.

02.12.2021 20.45 ч ПСЖ Киелце Тинекс EHF Champions League Men 2021/22

Е ова е натпревар, Киелце во поход по уште еден скалп на скап и квалитетен противник.

04.12.2021 Бутел Еурофарм Пелистер 2 Македонска Супер Лига

“Бандата” на Јовиќ покажа многу потенцијал, Сега во судир со третиот најдобар тим во лигата се на прав испит.

Сподели на

ЧИТАЈ РАКОМЕТ СО ГОРАН ЃОРГОНОСКИ....

Се уште СВЕЖО....

ПОСЛЕДНИ 5...