ЈАМБ ВО НАЈАВА, 01.02.22-07.02.22

Foto EHF

По вртоглавото европско по повеќе основи, повторно се враќаме во нормала. Ах, да, верувале или не, СЕХА е жива.

02.02.2022 18.00 ч Металург Вардар Македонска Супер Лига

Во една за мене поразителна ситуација во која раководството го држи клубот (Металург) подолг период под изговори за стабилизација, некогашниот десерт сега ќе биде тежок за варење.

03.02.2022 18.00 ч Еурофарм Пелистер Охрид Македонска Супер Лига

Овој дуел за разлика од претходниов е поразличен и порамноправен, Битолчани апсолутни фаворити, но да видиме каков Охрид подготвил Раде.

04.02.2022 18.00 ч Вардар Нексе СЕХА Лига

Од рубриката Верувале или не, ќе се игра натпревар од СЕХА, искрено незнам која сезона ќе биде и кој е планирано да биде шампион, но еве прилика Дејвис да им даде минути на македонците.

06.02.2022 16.00 ч Охрид Бутел Македонска Супер Лига

Битката за третото место продолжува. Одличен натпревар на две изедначени суперлигашки екипи.

06.02.2022 ЦСКА Ѓер ЕХФ ЛШ Жени 2022

Задолжителните унгарски шампионки на гости кај нашите русинки. Женскиот ракомет неоправдано запоставен.
Сподели на

ЧИТАЈ РАКОМЕТ СО ГОРАН ЃОРГОНОСКИ....

Се уште СВЕЖО....

ПОСЛЕДНИ 5...