ЈАМБ ВО НАЈАВА, 12.10.21-17.10.21

Неделава фокусот на Лигата на Шампиони. Интересни дуели и во македонската машка и женската супер лига.

13.10.2021 18.45 ч Олбор Мешков ЕХФ ЛШ

Дуел од Вардаровата група. Интересен за да видиме во која форма движат двете екипи кои Варадар успеа да ги совлада

13.10.2021 20.45 ч Вардар Монпеље ЕХФ ЛШ

Четврт натпревар, трет дома за Вардар. За првпат како што и сам кажа Вујовиќ, Вардар ја прифаќа фаворитската улога. Со публика на терен Вардар и Вујо ќе играат 8 на 6.

14.10.2021 18.45 ч Пик Сегед Елверум ЕХФ ЛШ

Време е да се запознаеме и со Пик Сегед.

16.10.2021 16.45 ч Тинекс Пролет Вардар Македонска Супер Лига

Еден од клубовите кој ниту Вардар ниту Пелистер, несмеат да го потценат во борбата за шампионска титула.

17.10.2021 17.00ч Спартак Вардар

Во женската супер лига оваа година за првпат сите натпревари во живо на РФМ live streaming платформата

Сподели на

ЧИТАЈ РАКОМЕТ СО ГОРАН ЃОРГОНОСКИ....

Се уште СВЕЖО....

ПОСЛЕДНИ 5...