Битка за бодови

Македонските тимови со многу важни натпревари во евролигите.

22.02.2022 18.45 ч Еурофарм Пелистер Кадетен ЕХФ Европска Лига

Битолчани по рецептот на скопјани. Во периодот кога имаа одлична серија загубија од Ним. Сега е од исклучителна важност да победат. Вратите кон пласманот на врвот на групата ќе бидат ширум отворени. Време е за победа на Пелистер.

23.02.2022 20.45 ч Вардар Загреб ЕХФ Лига на Шампиони

Нашиот волшебник препознаен и од ЕХФ медиа тимот. Како што и тој самиот рече дуелите со Загреб еден вид КЛАСИКО. За Вардар императив е победата.

24.02.2022 18.45 ч Барса Веспрем ЕХФ Лига на Шампиони

Натпревар за секој ракометен сладокусец.

27.02.2022 16.00 ч Бутел Тинекс Пролет Македонија Супер Лига

Бутел засега сигурен на третото место, додека Пролет ги испушти конците од рака.

Сподели на

ЧИТАЈ РАКОМЕТ СО ГОРАН ЃОРГОНОСКИ....

Се уште СВЕЖО....

ПОСЛЕДНИ 5...