PODCAST S1Е4 ! Со Горан Ѓоргоноски

Пелистер загуби бод, Вардар загуби но не разочара.

За Талески, Томовски и Маџовски. За интересот за македонските лиги. За школите и пеперутките кај дечињата.

И за многу други интересни теми разговаравме со Горан Ѓоргоноски, поранешен ракометар, репрезентативец. Со години вклучен во работата со најмалите, со школите. Активен и во прволигашот Голден Арт.

Погледнете !

Сподели на

ЧИТАЈ РАКОМЕТ СО ГОРАН ЃОРГОНОСКИ....

Се уште СВЕЖО....

ПОСЛЕДНИ 5...